Dit jaar besloten wij het eens over een hele andere boeg te gooien. Normaal reizen we naar 1 bepaalde plek met het vliegtuig of met de auto. Maar nu besloten we om tijdens onze vakantie meerdere plekken te bezoeken, een soort van rondreis door een deel van Europa. We hebben o.a. een aantal steden bezocht in Zuid-Frankrijk en zijn daarna door gereden naar Spanje waar we nog twee andere plaatsen hebben bezocht. Het hoofddoel was om Marineland Antibes en L’Oceanografic te bezoeken en daarnaast rond te kijken in verschillende plaatsen. In eerdere blogs hebben we het al gehad over Marineland en Antibes en over een aantal Dolfijnen in Marineland. Maar we wilde ook graag nog vertellen over de andere hoogtepunten van onze vakantie. Daarom vertellen we in twee blogdelen alles over onze vakantie en geven we een aantal tips.
Onze vakantie van 2018

Collage met foto’s van onze vakantie. Van links naar rechts; Hotel kamer Marineland, Basiliek Lyon, Kerkje in Lyon, Marineland, Sagrada Familia kerk Barcelona, Arc de Triomf Barcelona, L’Oceanografic Valencia, Marineland Antibes. ©VTL Photography.
Zoals ik al aangaf hadden we dit jaar besloten om het een keer heel anders te doen; een rondreis door Frankrijk en Spanje. We hadden een selectie gemaakt van de plaatsen die we wilden bezoeken en aan de hand daarvan hebben we een hele route uitgestippeld. We gingen vanaf onze woonplaats in Oosterhout met de auto richting Zuid-Frankrijk naar onze eerste bestemming; Avignon. Het was de bedoeling om ’s avonds nog rond te gaan kijken in deze plaats maar helaas hadden we flinke vertraging opgelopen onderweg waardoor het alleen een overnachting werd. Toen we eenmaal wisten dat we pas laat in de avond zouden aankomen besloten we onderweg eerst ergens te stoppen om te eten. We waren vlak bij Lyon, waar we in 2011 twee dagen hadden doorgebracht. We vonden het allebei een prachtige stad dus besloten we om daar een korte tussenstop te maken. We hebben onze auto geparkeerd in een grote parkeergarage en hebben heerlijk gegeten bij een sushi bar en daarna een korte wandeling door de stad gemaakt. Ik heb nog een foto gemaakt van de prachtige kerk; Basilique Notre Dame de Fourviere. In 2011 hebben we de kerk bezocht maar ik had toen geen goede foto van buitenaf kunnen maken. En nu had ik dan toch nog een nieuwe kans! Daarna zijn we weer in de auto gestapt en doorgereden naar Avignon. Avignon is een oude stad in het zuiden van Frankrijk. We hadden een hotel geboekt in het oude stadscentrum. Het historische centrum is heel goed te herkennen aan de oude hoge stadsmuur. Deze stadsmuur is 4,2 kilometer lang en heeft zeven poorten. Wij hebben met de auto langs deze stadsmuur gereden en ik moet zeggen dat het toch wel een indrukwekkend gezicht is. Zeker ’s avonds is het erg mooi, door de verlichting krijgt de stad een hele andere sfeer. De binnenstad ziet er heel erg gezellig uit, veel terrasjes en hele oude gebouwen. Helaas hebben we door vertraging onderweg niet lang van deze stad kunnen genieten. En omdat we de volgende ochtend naar Marineland zouden gaan was ik daar niet zo rouwig onder, ik kon niet wachten om weer in Marineland te staan! Na een korte overnachting in Avignon zijn we vroeg in de ochtend weer de auto in gestapt en reden we richting Antibes Zuid-Frankrijk; Op naar Marineland! Hier hebben we een heerlijke tijd gehad! Als je meer wilt lezen over Marineland en Antibes dan kun je de blogs en een fotoalbum hier terug vinden.
Barcelona
Foto gemaakt in Barcelona; Sagrada Familia kerk Barcelona. ©VTL Photography.
Helaas was ons verblijf in Marineland voorbij gevlogen maar we hadden nog heel veel te zien, dus reden we weer door naar de volgende mooie plek. Onze eerste stad in Spanje was Barcelona. Barcelona is de één na grootste stad van Spanje waar meer dan 1,6 miljoen mensen wonen. En dat is ook wel merkbaar wanneer je door de stad rijd met de auto. Het is een grote chaos met heel veel taxi’s, bussen en personenauto’s. Maar ondanks de drukte is Barcelona zeker de moeite waard om eens te bezoeken. Deze stad heeft heel veel te bieden; Zon, fijn klimaat, strand, fijn shoppen, veel mooie kerken en gebouwen, gezellige terrasjes en leuke restaurants. Kortom een prachtige plek om een aantal dagen te vertoeven. Als je alles wilt zien en beleven zou je hier zelfs een week kunnen verblijven. Wij hebben er voor gekozen om 1 dag in deze stad door te brengen. Ik weet het, eigenlijk veel te kort voor zo’n grote stad als dit maar als je meerdere bestemmingen wilt bezoeken in krap twee weken dan moet je toch keuzes maken. Ondanks dat we redelijk kort in Barcelona zijn geweest hebben we er wel een fijne tijd gehad. We hebben er heerlijk gegeten en rond gewandeld. We zijn ook naar de grote en bekendste kerk van Barcelona geweest; de Sagrada Familia. Het is een grote imposante kerk, en wat wel leuk is om te vertellen is dat er sinds 1882 aan deze kerk wordt gebouwd. De bouw duurt inmiddels als zo lang dat reeds voltooide gedeeltes van de kerk al weer gerenoveerd moesten worden. Het is nu de bedoeling dat de hele kerk is afgebouwd in 2026. We hebben wel gemerkt dat het in het hoogseizoen vreselijk druk is bij deze kerk. Het is dus raadzaam om van te voren tickets te boeken of vroeg in de ochtend hier naar toe te gaan. En niet pas aan het einde van de dag zoals wij deden, want dan kun je gewoon niet meer naar binnen. Het was die dag zo druk geweest dat er geen tickets meer beschikbaar waren. We hebben de kerk dus niet van binnen kunnen bekijken maar, we kunnen wel zeggen dat we er zijn geweest ;p. Wat ik ook erg mooi vond was de Arc de Triomf. Deze staat naast een druk kruispunt, en achter de Arc de Triomf is een heel groot plein met aan weerskanten palmbomen, prachtig om te zien! Waarschijnlijk is het een ontmoetingsplek voor de Spanjaarden, er stonden een hoop groepjes op het plein die druk met elkaar in gesprek waren. En hier en daar stonden wat straatmuzikanten. Erg leuk om te zien!
Na kilometers te hebben gelopen waren we het op een gegeven moment wel zat en zijn we op zoek gegaan naar ons hotel. Ook in deze plaats hadden we een hotel geboekt midden in het centrum. Achteraf was dit niet zo heel handig omdat het nog best een uitdaging is om je auto ergens te parkeren. ’s avonds konden we rond 21:00 uur inchecken en zijn we vroeg gaan slapen. De volgende dag zijn we vroeg in de ochtend weer op pad gegaan, op naar de volgende bestemming!
Tips Barcelona;
- Als je met de auto grote afstanden gaat rijden door Frankrijk, Spanje, Duitsland of Portugal dan kunnen we je aanraden om een Tolbage aan te schaffen via de ANWB. Dit is ons echt enorm goed bevallen! Je kunt door speciaal aangewezen poortjes rijden, je hoeft niet stil te staan, je kunt met een lage snelheid door de poorten heen rijden en je Tolbage wordt automatisch gescand. Door automatische incasso worden de tol kosten doorgerekend. Ideaal en scheelt een hele hoop tijd! Daarnaast is het ook nog eens super overzichtelijk! Je kunt heel duidelijk zien wat je totaal aan Tol kosten kwijt bent. Daarnaast is het zelfs mogelijk om de Tolbage in verschillende parkeergarages te gebruiken. Kijk voor meer informatie op de website van de ANWB.
- Als je Barcelona wilt bezoeken dan adviseren we; pak het vliegtuig! Het is erg leuk met de auto, je ziet natuurlijk veel meer van je omgeving tijdens de reis dan in het vliegtuig, maar in de stad is het echt een drama! De stad is enorm druk, veel éénrichtingsverkeer en heel veel verkeerslichten. Daarnaast het is ook een heel stuk duurder dan vliegen. De benzine en Tol kosten lopen hoog op, daar kun je wel een aantal tickets voor naar Barcelona kopen!
- Bekijk van te voren wat je zou willen zien in de stad. Barcelona heeft een hoop te bieden!
Heb je vragen over deze blog dan kun je een reactie achterlaten onder aan de blog of contact met ons opnemen via het contactformulier op de website of je kunt ons direct bereiken via de mail; info@vtlphotography.com. Binnenkort volgt er een tweede blogdeel over onze vakantie. Dan gaan we het hebben over Valencia en L’Oceanografic!
Alle foto’s en teksten in deze blog, sociale media en op de website zijn eigendom van VTL Photography tenzij anders aangegeven. Gebruik geen enkele foto, video of tekst zonder toestemming voor privé of commerciële doeleinden. Voor vragen over het gebruik van de foto’s kunt u het contactformulier invullen op de website of een e-mail sturen naar: info@vtlphotography.com. Bij voorbaat dank!
All images on this blog, social media and website are owned by VTL Photography, unless specified otherwise. Do not use the pictures without our permission for private or commerical puposes. For questions about using the pictures, please fill out the contact form on the website or send an email to: info@vtlphotography.com. Thank you!
Leave a reply